انتخاب و خرید انواع سمنت برد

صفحه نخست » مقالات » صنعت ساختمان سازی » انتخاب و خرید انواع سمنت برد
kh1
سمنت برد این سال ها به شدت مورد توجه معماران قرار گرفته است. تنوع در ساختار و طرح های آن ها و مزایای زیادی که دارند در کنار نصب راحت این مصالح سبب شده تا در بیشتر سازه های مسکونی و تجاری قابلیت اجرا داشته باشند. همچنین استفاده ی گسترده در بخش های طراحی داخلی و خارجی بسیار اهمیت دارد که سبب شده تا سمنت بردها را جز مصالح پرمصرف و پرفروش قرار دهد. برای انتخاب این محصولات باید کاربری که از آن ها انتظار دارید را مد نظر قرار دهید.
 

قبل از خرید سمنت برد بدانید

برخی افراد برای این که از مصالح مورد نظر خود خرید داشته باشند، اصلاً شرایط آب و هوایی و منطقه ای خود را در نظر نمی گیرند. به عنوان مثال، استفاده از سرامیک در آب و هوای سرد به خصوص برای کف ساختمان به علت سرد بودن این سطح کار جالبی نیست. سمنت بردها از صفحات سیمانی که به کمک فیبر و الیاف بهینه شده است گزینه ای مناسب برای اکثر شرایط آب و هوایی است. بهتر است قبل از این که برای خرید سمنت برد اقدام کنید، به موارد زیر توجه داشته باشید تا یک نوع مناسب از سمنت برد را تهیه کنید.
  • سمنت بردها انواع مختلفی دارند که شامل منیزیم برد، سیلیکات برد و فایبر سمنت برد است. ابتدا باید تصمیم بگیرید که کدام برای شما مناسب تر است. اگر عایق حرارتی و ضد آتش بودن بیشتر برای شما اهمیت دارد می توانید از سلیکات برد استفاده کنید.
  • بر اساس این که در چه بخشی از ساختمان می خواهید از این محصولات بهره ببرید، استفاده از سمنت برد در بخش های مختلف بستگی به کاربری آن سایزها و ضخامت های مختلفی دارد. به همین علت باید به این نکته دقت داشته باشید.
  • سعی کنید به مراکزی برای خرید بروید که کیفیت محصولات خوبی دارند و از برندهای خوب در این زمینه کمک بگیرید؛ زیرا مزایایی که برای سمنت برد عنوان شده است مربوط به محصولات باکیفیت است.
 

چه سمنت برد برای چه بخشی مناسب است؟

خرید بهترین سمنت برد

سمنت برد ها دارای طرح های مختلفی هستند. هنگامی برای انتخاب و خرید این مصالح و صفحات سیمانی مراجعه می کنید باید متناسب با کاری که مورد نظرتان است طرح و رنگ را انتخاب کنید. برای طراحی داخلی می توان از انواع مختلف دکوراتیو و ساده استفاده کرد. افرادی که انواع ساده را برمی گزینند معمولاً می خواهند رنگ یا کاغذ دیواری بر روی آن اجرا کنند. از این رو چندان طرح سمنت برد برای آن ها اهمیتی ندارد. انواع دکوراتیو و کم ضخامت این محصولات برای طراحی داخلی مناسب است. پرطرفدار ترین سمنت بردی که در داخل ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد، نوع طرح چوب با رنگ های مختلف است که زیبایی خاصی دارد. از این طرح برای نما نیز به مقدار زیای استفاده می شود.
برای نمای بیرونی می توان از انواع دکوراتیو، طرح چوب، ساده و رنگی استفاده کرد. در نمای ویلاها بیشتر طرح چوب به کار می رود. ویلاهای ساحلی با نمای چوب زیبایی فوق العاده ای دارند. دلیل این امر تناسب چوب و ساحل با هم است که حس آرامشی به انسان می دهد ولی به علت بالا بودن رطوبت در این مناطق، نمی توان از مصالح و نمای چوب در این مناطق استفاده کرد. از این رو طرفداران این نوع طرح بیشتر از سمنت برد استفاده می کنند زیرا می تواند کیفیت بالایی را در مدت زمان زیادی داشته باشد.
از سمنت برد در تهیه ی دکوراسیون آشپزخانه نیز استفاده می شود. می توانید کابینت های با این جنس تدارک ببینید که در برابر رطوبت و حرارت مقاومت زیادی داشته باشند. همچنین وجود این مزایا در سمنت بردها سبب شده تا یک گزینه ی خوب برای پوشش دادن سطح کابینت و اوپن آشپزخانه باشد.
هنگام خرید می توانید از مشاوره فروشندگان نیز برای انتخاب یک محصول مناسب و متناسب با محیط بهره ببرید.
 

خرید بهترین سمنت برد از مراکز معتبر تولید و فروش

برای خرید سمنت برد اگر از مراکز معتبر کمک بگیرید می توانید از نصاب های ماهر که به شما معرفی می کنند نیز بهره ببرید. برای ایجاد یک پروژه ی خوب باید بهترین کیفیت را انتخاب کنید. از این رو سعی کنید برندهای مطرح را مورد استفاده قرار دهید و قبل از خرید در مورد کیفیت محصولات یک برند تحقیق کنید.
مراکز معتبر فروش می توانند مشاوره مناسبی برای خرید به شما ارائه دهند تا بهترین و مناسب ترین محصولات را پیدا کنید.
 

خرید لوازم و تجهیزات جانبی نصب سمنت برد

خرید بهترین سمنت برد

یک سری لوازم برای نصب سمنت برد باید خریداری شود. پروفیل های فلزی و پیچ ها و چسب هایی که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد باید خریداری شوند. البته برخی از مراکز فروش سمنت برد این تجهیزات را هم می توانند به شما عرضه کنند و در غیر این صورت خودتان باید برای خرید اقدام کنید. البته این لوازم را باید با هماهنگی نصاب صفحات سیمانی الیاف دار و فیبر دار تهیه کرد و نوع مناسب برای فضا را انتخاب کرد. برای این منظور ابتدا با نصاب مشورت کرده و طبق نظر این افراد اقدام به خرید کنید.
 

هزینه خرید و اجرای سمنت برد

سمنت برد چندان قیمت بالایی ندارد و نسبت به کارایی و مزیت هایی که دارد یک مصالح مقرون به صرفه محسوب می شود. اجرای سمنت بردها در زمان کمی انجام می گیرد و می توان با هزینه ی کمتری نسبت به مصالح دیگر مانند کاشی و سرامیک و آجر آن را نصب کرد زیرا مواد و مصالح خاصی در کنار آن استفاده نمی شود.
هزینه خرید این مصالح بسته به متراژی که فضا دارد و نوع مصالح تعیین می شود. برخی افراد سمنت برد را با دیگر مصالح ترکیب می کنند. به عنوان مثال از مواد عایق صوت و حرارت مانند پشم شیشه و مواردی از این قبیل برای بهینه کردن این مصالح بهره می برند تا کیفیت کار را بالاتر ببرند. از این رو هزینه ی این مواد را هم در این مواقع باید در نظر گرفت. با توجه به مقاومت بالایی که سمنت بردها دارند نگرانی از بابت هزینه ی خرید و اجرا ندارید زیرا تا مدت زمان زیادی کیفیت خود را حفظ می کنند.

بر چسب ها :